«Абстрактна композиція в контрастному колориті. Практичне завдання «Мій настрій».
Про матеріал
5 клас/12 урок
Тема розділу: Живопис. Кольорові простори Всесвіту
Тема уроку: Абстрактна композиція в контрастному колориті. Практичне завдання «Мій настрій».
Перегляд файлу
Конспект підготувала Данилюк Оксана Миколаївна
вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці
Колір – продукт світла, що викликає емоції.
Йоган фон Гете «Вчення про колір»
5 клас/12 урок
Тема розділу: Живопис. Кольорові простори Всесвіту
Тема уроку: Абстрактна композиція в контрастному колориті. Практичне завдання «Мапа мого внутрішнього світу».
Мета:
Навчальна: розкрити зміст поняття «абстрактна композиція»; поглибити знання учнів щодо основ композиції; ознайомити учнів із поняттям «контраст» у живописі; користуватися різними художніми техніками та матеріалами для виконання творчих робіт.
Розвивальна: розвивати оригінальне образно-асоціативне мислення, просторову уяву та фантазію, відчуття композиції, ритму, кольору; розвивати естетичний смак.
Виховна: виховувати емоційно-ціннісне ставлення до образотворчого мистецтва; прищеплювати любов та естетичне ставлення до навколишнього світу; виховувати уважність та спостережливість.
Тип уроку: комбінований
Методи: словесні – пояснення, розповідь; наочні – демонстрування, самостійне спостереження; практичні – нетрадиційні техніки малювання, арт-терапевтичні вправи; інтерактивні – вправа «мозковий штурм», …
Обладнання: для вчителя – презентація до уроку, репродукції картин художників абстракціоністів; репродукції картин у контрастному колориті;
роботи дітей з використанням нетрадиційних технік малювання, таблиці з кольорознавства, «Колірний круг», «Типи колірних контрастів», «Споріднено-контрастні кольори»;
для учнів – альбоми, олівець, гумка, гуашеві фарби, пезлі, палітра, ватні палички для малювання, серветки.
Використана література: Образотворче мистецтво: підручник для 5 кл. загальноосвіт.навч.закл. /О.Калініченко, Л.Масол. – Х. Сиція, 2013 – 224 с.
Додаткова література: матеріали мережі Інтернет посилання: http://megasite.in.ua/126924-igri-z-farbami.html
http://pedpresa.ua/148093-20-spontannyh-tehnik-malyuvannya-dlya-ditej.html
План уроку |
| |
І. Організаційний момент | 1 хв. |
|
1. Привітання. 2. Організація робочих місць. |
|
|
ІІ. Актуалізація опорних знань | 3 хв. |
|
1. 2. Робота з мультимедійною дошкою або фронтальне опитування учнів |
|
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
|
|
1.Слово вчителя | 2 хв. |
|
ІV. Вивчення нового матеріалу | 9 хв. |
|
|
|
|
V. | 25 хв. |
|
1. Індивідуальна робота учнів |
|
|
VI. Підсумок уроку
| 5 хв. |
|
Хід уроку | |
І. Організаційний момент | Методичний коментар |
1. Привітання. 2. Організація робочих місць. (Спрямування уваги учнів на підготовку матеріалів до уроку). | Налаштування учителя та учнів на роботу на уроці |
ІІ. |
|
Дорогі учні, ми продовжуємо мандрувати видами образотворчого мистецтва. І сьогодні я вас знову запрошую до країни під назвою «Живопис». Країни кольорів, контрастів, емоцій, вражень та почуттів, але для того, щоб правильно себе поводити у цій країні нам потрібно пригадати деякі правила. | Творча розминка Діалог вчителя спрямований на налаштування позитивної атмосфери уроку |
Вправа «Правила малювання у країні Живопису» — Що таке живопис? — Назвіть виражальні засоби живопису? — Що таке кольорова гама? — На які категорії поділяються кольори? — На які категорії поділяються хроматичні кольори? — Що таке тон? — Що таке гризайль? — Що таке локальний колір? — Так, ви молодці гарно впоралися із завданням пригадавши правила малювання у країні Живопису. | Робота з мультимедійною дошкою, за відсутності – фронтальне опитування учнів |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
|
На попередніх уроках ми ознайомилися з основними виражальними засобами живопису та їх повторили, але, щоб створити вражаючу композицію, необхідно не лише володіти цими засобами, а й знати основні правила композиції та властивості кольору. Саме композиція і колір дозволяють більш повно і точно передати авторську думку та головну ідею твору, навіть, якщо мистецький твір не має чітких предметів та конкретних форм. — Скажіть, а що це за малюнок, якщо він немає конкретних форм, чітких предметів, як його можна назвати? (Абстракція) | Слово вчителя
Розвиток інтересу учнів до теми |
ІV. |
|
Сьогодні на уроці ми довідаємося про основні правила композиції, знання і застосування, яких допомагають художникам-абстракціоністам звернути нашу увагу на головне та другорядне в малюнку, передати ставлення автора до зображуваного та глибше познайомимося із поняттям контрасту в живописі. — Для того, щоб ближче познайомитися із абстрактним мистецтвом, пропоную переглянути презентацію «Безпредметний світ» та обговорити побачені роботи.
| Ознайомлення з навчальними, розвивальними, виховними цілями Робота з мультимедійною дошкою презентація «Безпредметний світ» Учні називають відмінності, які вони помітили, порівнюючи зразки композицій. Вчитель на прикладі контрастних композицій наголошує на властивостях кольору та композиції них рішеннях |
— Так, що ж таке абстрактна композиція? (Абстрактна композиція – це безпредметний малюнок, який немає чітких предметів та конкретних форм, який виражає певне почуття або настрій). — Що відіграло важливу роль у кожній із робіт? (Колір). | Вчитель підводить підсумки перегляду репродукцій картин художників
|
Вчитель демонструє таблиці «Колірний круг», «Типи колірних контрастів», «Сім типів колірних контрастів» |
Вправи на вивчення контрастних співвідношень |
— Як ви вже здогадалися практична частина сьогоднішнього уроку буде пов’язана створенню абстрактної композиції у контрастному колориті «Мій настрій» за допомогою техніки точкування. | Оголошення практичного завдання уроку |
Фізкультхвилинку — Для того, щоб роботи ваші були вдалими, а настрій чудовим і контрастним пропоную вам зробити вправу «Казанок відмінного настрою». Піднімаємося із стільчиків та імітуємо: відкриваємо кришку казанка і кладемо туди позитивні емоції: радість, посмішку, творчість, пустощі, жарти, добро, додаймо небесної синяви та пару сонячних зайчиків, покладемо ще свої кращі сни та лагідний голос мами. Закриваємо кришку, тримаємо казанок обома руками, підтрушуємо його, щоб усе перемішалося. — Усе настрій готовий, але куштувати його ми будемо в кінці уроку. | Імітаційна вправа «Казанок відмінного настрою» налаштування на позитивну атмосферу під час практичної роботи |
V. Практична робота — Перед тим, як перейти до виконання практичного завдання давайте пригадаємо етапи створення живописної композиції. Етапи створення живописної композиції 1. Обираємо формат (вертикальний, горизонтальний) 2. Визначаємо композиційний центр малюнку. 3. За необхідності промальовуємо деякі деталі олівцем. 4. Переходимо до роботи у кольорі (від більшого до меншого). 5. Робимо заливку локальним кольором кожної частини композиції. 6. Коли робота підсохне, підсилюємо тон за допомогою техніки точкування (використовуємо гігієнічні палички). 7. Робимо акценти на контрастних відтінках, за необхідності, промальовуємо деталі. — Хто має бажання відтворити більш динамічнішу композицію може скористатися рекомендаціями, що запропоновані у підручнику на сторінці 83, або переглянути учнівські роботи на дошці. |
Застосування знань, умінь та навичок при виконанні живописної композиції
Таблиця на дошці
Робота з підручником |
VI. Підсумок уроку — Ну, що ж будемо куштувати настрій, який ми готували протягом уроку. Вернісаж творчих робіт учнів |
Оцінювання учнівських робіт |
— У яку країну ми сьогодні з вами потрапили? (Живопису) — Хто є справжньою господинею у цій країні? (Фарба) — Яку композицію ми зображали? (Абстрактну) — Якими властивостями та співвідношеннями кольору ми користувалися при створенні композиції (Контрастним співвідношенням) — Роботи якого художника вам найбільше сподобалися? Домашнє завдання Знайти приклади абстрактних композицій в оформленні кімнати, звернути увагу на колірне рішення. | Інтерактивна вправа «Мікрофон»
|
Зображення з абcтракціями — універсальний спосіб зробити гарно
Абстракціонізм як напрям живопису виник понад сто років тому. Новий напрям був зрозумілий і далеко не відразу прийнятий, але зараз досить багато цінителів і шанувальників. Це універсальний вид малюнків, який привертає погляд своєю унікальністю, особливим підходом і баченням. Більш того студії дизайну та дизайнери інтер’єрів використовують шпалери і фотошпалери з абстракцією досить часто в своїй роботі, як стильне доповнення обробки стін. Тому, якщо робите ремонт і потрібно обрати універсальний тип малюнка, який сподобається та доповнить ваше приміщення — абстракцію точно потрібно розглянути як один з варіантів.
Загальні рекомендації вибору абстрактних композицій
З абстракцією часто асоціюють розпливчасті зображення, що не мають чітких контурів, але насправді під визначення абстрактних потрапляють найрізноманітніші композиції:
- Геометричні регулярні візерунки незвичайних фігур і елементів;
- Хаотичні лінії і фігури довільних форм;
- Об’ємні зображення 3Д довільної форми, включаючи стереоскопічні;
- Тематичні сюжети і композиції, зображені в нестандартній манері.
Крім самого зображення, має значення і колірне рішення. Ці два фактори потрібно враховувати при виборі малюнка в будь-якому стилі: обробка стін не повинна викликати дискомфорту. Абстрактні зображення пропонують величезний простір для можливих інтерпретацій, тому з ними варто бути обережнішими.
Вплив кольору абстракції на сприйняття принта
Помаранчеві і червоні відтінки відносяться до найбільш емоційно насиченим, вони стимулюють активність. Сильно бадьорять насичені відтінки жовтого, тоді як більш спокійні світлі розслаблюють, створюючи відчуття затишку.
Велика кількість чорного, синього, коричневого затемнює інтер’єр і звужує простір. Холодна гамма блакитного і сірого заспокоює, допомагає концентруватися. «Рожеві окуляри» — не просто метафора, рожевий дійсно налаштовує на романтичний лад. Однак варто пам’ятати, що надлишок будь-якого кольору може спровокувати психологічний дискомфорт.
Оздоблювальні матеріали з абстрактними зображеннями рекомендуються для обробки однієї зі стін або частини стіни, так як ефект колірної гами може бути посилено за рахунок сприйняття композиції в цілому.
Щоб створити стильний інтер’єр, досить поклеїти полотно з абстрактним малюнком на одній зі стін або навіть частини стіни. Так можна врівноважити загальне стильове рішення за рахунок використання інших елементів.
Поєднання з різними стилями дизайну інтер’єру
В абстрактному живописі часто відсутні строгі пропорції і логічна завершеність. Шпалери з абстрактними зображеннями можна використовувати як фонові і акцентні, підкреслюючи ключові елементи обраного стилю інтер’єру. Є можливість зробити акцент саме на малюнку або ж за допомогою спрямованих ліній, кольору звернути увагу глядача на меблях в приміщенні. Різноманітні композиції додадуть динамічності в мінімалістичний інтер’єр, підкреслити сучасність інтер’єру хай-тек.
Вибираючи зображення з даної категорії, потрібно враховувати порівняно молодий вік самого абстракціонізму. Тобто, найбільш гармонійно поєднуються з сучасними стилями: лофт, авангард, хай-тек і спорідненими з ними.
З стилями інтер’єру приміщень, сформованими до становлення абстракціонізму, ситуація дещо складніша. Для кантрі, класичного або східного стилю грамотно підібрати малюнок цілком реально, але краще зробити культурну відсилку до того чи іншого напрямку, так як характерний «почерк» стилю має завершений характер і свої особливості, без якого цілісність втрачається. Для таких інтер’єрів дизайнери рекомендують вибирати композиції, якы найбільш перегукуються з основним стилем.
Оптимально, якщо на малюнку будуть повторюватися відтінки, які присутні в інтер’єрі кімнати.
В якій кімнаті використовувати шпалери з абстрактним малюнком
Зрозуміло, колір і малюнок вибирають відповідно призначенню кімнати. Абстрактні композиції не рекомендуються для ванної та кухні, але при бажанні знайти підходящий варіант все ж можливо. У спальні одну зі стін можна прикрасити світлим сюжетом з простим зображенням: рослинним орнаментом, завитками, геометричними композиціями. Дуже ефектно виглядають шпалери в стилі Fluid Art з їх текучими лініями і цікавими колірними переходами. Самий логічний вибір для ванної — композиції, що зображують краплі або водяну гладь.
Найбільш вдале місце для використання абстрактних композицій — вітальня. Тут допускаються більш сміливі експерименти з кольором і композицією.
Abstract Mother Baby — Etsy Turkey
Etsy больше не поддерживает старые версии вашего веб-браузера, чтобы обеспечить безопасность пользовательских данных. Пожалуйста, обновите до последней версии.
Воспользуйтесь всеми преимуществами нашего сайта, включив JavaScript.
Найдите что-нибудь памятное, присоединяйтесь к сообществу, делающему добро.
( 1000+ релевантных результатов, с рекламой Продавцы, желающие расширить свой бизнес и привлечь больше заинтересованных покупателей, могут использовать рекламную платформу Etsy для продвижения своих товаров. Вы увидите результаты объявлений, основанные на таких факторах, как релевантность и сумма, которую продавцы платят за клик.
Самодельные сенсорные абстрактные произведения искусства — настолько легко, что это может сделать ребенок!
DIY & Crafts
ByAnh ОбновленоИдеи для игр для малышей — Сделай сам с …
Пожалуйста, включите JavaScript
Идеи для игр для малышей — Сделай сам из простых вещей домаТеперь, когда Реми почти 10 месяцев, я всегда ищу, чем бы он мог заняться делать то, что позволяет ему исследовать своими чувствами. Сенсорная деятельность важна, поскольку она задействует органы чувств: зрение, осязание, вкус, слушание и обоняние. Это позволяет вашему малышу познакомиться с окружающим миром и начать понимать окружающую его среду.
Это занятие по рисованию — отличное занятие на выходных, оно позволяет вашему ребенку изучить чувства зрения, осязания, звука и обоняния. Надеюсь, здесь нет дегустации! А бонусом является то, что вы получаете прекрасное произведение искусства, созданное вашим начинающим художником!
Время: 10 минут
Материалы:
- Детские
- Холст
- Нетоксичная моющаяся краска
- Полиэтиленовая пленка
Соберите все материалы
Выберите цвета краски, с которыми вы будете работать, убедившись, что они дополняют друг друга. Ограничьтесь четырьмя цветами краски, так как слишком большое их количество может сделать вашу работу грязной. Поскольку мы дарим это произведение искусства моей сестре, чей любимый цвет — мятный, мы выбрали мятный, белый, серый и бирюзовый. Мы могли бы даже сделать серию из трех полотен, используя одну и ту же цветовую схему!
Вы можете сделать этот проект любого размера, но мы использовали холст 12×12. У нас есть целая куча этих полотен от Майклза со скидкой, так что следите за ними. И обязательно используйте эти купоны! 🙂
Заложите основу
Дайте ребёнку волю к творчеству, разместив случайным образом пятна краски на холсте. Не волнуйтесь, если это не идеально! Ведь это абстрактное искусство.
СОВЕТ. Не наносите краску очень близко к краю, так как это может привести к ее вытеканию и беспорядку.
После того, как вы удовлетворитесь пятнами краски, аккуратно накройте и закрепите полиэтиленовую пленку сверху.
Готово, набор, мазок!
После того, как полиэтиленовая пленка будет закреплена, дайте ей заняться малышом! Они, вероятно, попытаются съесть холст еще не раз, но как только они увидят и почувствуют, как краска растекается под их крошечными ручонками, они поймут идею и попытаются догнать все пятна краски!
Возможно, вам придется немного помочь им, убедившись, что краска равномерно распределена. В противном случае у вас могут получиться случайные капли краски, хе-хе.
Пока ваш ребенок усердно работает, обязательно расскажите ему, что происходит. Как прохладно краска ощущается на их руках, когда они ее хлюпают. То, как цвета смешиваются друг с другом и распределяются по холсту. Даже если они вас не понимают, это отличный способ сблизиться и пообщаться в рамках простого арт-проекта.
Реми делает свои сенсорные абстрактные работы. Он выглядит таким серьезным, но я обещаю, что ему было весело!Готово!
После того, как ваш малыш закончил все развлечения, медленно снимите пластиковую пленку и дайте холсту высохнуть в течение нескольких часов. Тогда у вас будут красивые произведения искусства, которые можно подарить (например, на новоселье), повесить дома или украсить офис! Когда ваши друзья и семья увидят это, спросите их: «Как вы относитесь к этому новейшему абстрактному произведению, которое мы получили из той художественной галереи?» Тогда берегите этот взгляд, когда вы говорите им, что ваш младенец/малыш сделал это! 🙂
сообщите об этом объявлении Это простой, быстрый и простой сенсорный арт-проект, который можно делать снова и снова. Сделайте соответствующий набор из трех дополняющих друг друга полотен. Или сделайте целую кучу для праздничных подарков, и пусть ваш ребенок «подпишет» каждое произведение отпечатком ноги или руки! Возможности безграничны.
Дайте мне знать, пробовали ли вы это и как это сработало для вас! Кроме того, какие другие сенсорные действия вы выполняли? Я хотел бы услышать от вас!
Почтовые теги: #занятия для детей
Similar Posts
DIY & Crafts
Акварель с капельницами: мелкая моторика для малышей
Автор: Anh 3
Только с водой, пищевым красителем, бумажным полотенцем и с пипеткой, у вас может быть творческое и стимулирующее занятие для вашего малыша! Эта художественная работа с пипеткой — такой простой поделочный проект, который можно сделать в дождливый день (или в любой другой день), чтобы развлечь вашего занятого малыша, а также сделать его обучающим опытом! Это…
Читать далее Акварель с пипетками: развитие мелкой моторики для малышейПродолжить
Сделай сам и поделки
Бальное платье за 7 долларов
ByAnh
Декабрь, так что всем праздник стороны! В последнее время я увлеклась шитьем, поэтому, когда мой дорогой муж сообщил мне о праздничной вечеринке его компании, я ЗНАЛА, что мне нужно сшить собственное бальное платье. Есть что-то такое приятное в том, чтобы делать вещи своими руками. Нет лучшего чувства, чем получить комплимент по поводу чего-либо…
Подробнее Бальное платье за 7 долларовПродолжить
Сделай сам и поделки
«Прекрасное» сенсорное развлечение: искусство для малышей ко Дню святого Валентина
ByAnh
С тех пор, как Реми появился в нашей жизни. , праздники стали намного веселее! Я не только очень рад видеть его реакцию на все, например, на еду, свет и украшения, но теперь я могу вовлечь его в проект декоративно-прикладного искусства, предшествующий празднику.